Menu

Wydawanie środków BHP w przemyśle – jak je usprawnić?

Środki BHP w każdej firmie odgrywają niezwykle ważną rolę. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracownikom. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy starają się wyposażyć swoje firmy w jak najwyższej jakości środki ochrony zdrowia. Jednak oprócz ich stanu koniecznie jest zadbanie o maksymalnie sprawną dystrybucje owych środków. Jak ją zapewnić?

 

Jak mogą być rozdysponowane środki ochrony zdrowia?

Bardzo często środki BHP znajdują się w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Mimo, że ich dostęp jest zapewniony konieczne jest dbanie i kontrolowanie czy zapasy się nie kończą, sprawdzanie czy wszystkie produkty są sprawne, czy nie uległy uszkodzeniu w trakcie przechowywania.

Aby zapewnić wszystkie wymagania w tej sytuacji konieczne jest poświęcenie czasu oraz pieniędzy. Innym problemem jest również fakt, że pracownicy bardzo często nadużywają środków ochrony zdrowia, które z powodzeniem mogłyby zostać zastosowane kilkukrotnie. Mimo, że takie sytuacje mogą okazać się marginalne, w większej skali przyczyniają się do olbrzymich strat w przedsiębiorstwie. W sytuacji gdy któryś z pracowników potrzebuje środka BHP musi udać się do miejsca ich składowania, znaleźć odpowiedni model i dopiero może go użyć.

Innym rozwiązaniem, coraz częściej wprowadzanym do firm są automaty vendingowe BHP. Ich zaletą jest fakt, że w sytuacji gdy dany środek ochrony zdrowia kończy się, automatycznie zostaje wysłana wiadomość aby uzupełnić pojawiające się braki. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi martwić się kto będzie kontrolował te czynności i czy nie zdarzy się sytuacja, ze praca zostanie wstrzymana z powodu braku środków ochrony zdrowia.

W odróżnieniu od tradycyjnych form dystrybucji i przechowywania środków BHP, automaty zajmują mało miejsca, są szybkie w działaniu, a przedmioty w nich umieszczane mogą znacząco różnić się od siebie wielkością.

Automaty vendingowe posiadają również ważną zaletę jaką jest możliwość kontrolowania jaki pracownik na jakim stanowisku skorzystał z maszyny i wybrał środek. Dzięki temu przedsiębiorca może ograniczyć liczbę nadużyć. Aby pracownik mógł wybrać produkt z automatu musi przybliżyć kartę na której zapisują się dane. Jeśli pracownik chce wybrać ponadprogramowy środek ochrony zdrowia, nie uda się to mu.

Dystrybucja środków BHP jest bardzo ważną kwestią organizacyjną każdej firmy. Ten element sprawia, że pracownicy mogą czuć się bezpieczniej, sprawniej pracować i nie martwić się o swoje zdrowie. Dzięki automatom BHP możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy przez całą firmę, gdyż zużycie produktów jest dokładnie kontrolowane.  Nic dziwnego, ze automaty vendingowe BHP cieszą się rosnącą popularnością – zajmują niewiele miejsca, są łatwe w wykorzystaniu, a poprzez ich działanie cała firma jest w stanie sprawniej działać.