Menu

Technologia LED w biurach i obiektach handlowych

Biura oraz duże powierzchnie handlowe są coraz częściej oświetlane za pomocą nowoczesnej oraz innowacyjnej technologii LED. Czym jest LED? Oświetlenie tego typu składa się z małej diody, która zaliczana jest do oświetlenia typu SSL, czyli oświetlenia na ciele stałym. Typowa dioda LED emituje światło w jednym kolorze, w zależności od użytego materiału półprzewodnika. Nie ma problemu z uzyskaniem czystej barwy białej, która uzyskiwania jest poprzez mieszanie barw podstawowych, takich jak czerwony, niebieski oraz zielony. Światło białe idealnie nadaje się do rozmaitych przestrzeni biurowych oraz handlowych. Ta barwa jest neutralna oraz wprowadza spokojną atmosferę to pomieszczenia, które oświetla.

oswietlenie_led_4

Właściciele dużych powierzchni z chęcią sięgają po lampy biurowe, ponieważ cechuje się ona o wiele dłuższym czasem eksploatacji niż standardowe technologie. Żywotność wynosi między 50000 a 100000 godzin – jest to imponujący wynik zważając na to, że tradycyjne żarówki nie są nawet w stanie konkurować z lampami LED do biura. Wraz z procesem eksploatacji diody LED tracą swoją nominalną jasność. W przypadku standardowych diod, po 50000 godzin lampa świeci z siłą 70% w stosunku do poziomu początkowego. Czy jest to dobry wynik? Jak najbardziej, ponieważ 70% w tym przypadku to bardzo jasne światło, które jeszcze przez długi czas będzie w stanie funkcjonować w przestrzeni biurowej bądź handlowej.

Jak wybrać  odpowiednie oświetlenie biurowe?

Jest wiele modeli oświetlenia biurowego, które świetnie nadaje się do zamontowania w przestrzeniach handlowych oraz biurach. Niektóra produkty przypominają reflektory i są montowane na ścianach, natomiast pozostałe mogą zostać wkomponowane w sufit – wszystko zależy od wyobraźni projektanta. W powierzchniach biurowych najlepiej sprawdzają się podsufitowe wersje oprawy LED, które idealnie nadają się do montażu w sufitach podwieszanych. Od około 5 lat produkty tego typu z powodzeniem oświetlają biura i posiadają bardzo dobre opinie.

Właściciele dużych powierzchni z chęcią sięgają po lampy biurowe, ponieważ cechuje się ona o wiele dłuższym czasem eksploatacji niż standardowe technologie.

Firma Luxon LED jak jedna z pierwszych w Polsce zajęła się produkcją tego typu oświetlenia dla sklepów w technologii LED. Na ich stronie Luxon.pl znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań oraz zobaczymy, jak oświetlenie biura sprawdza się w praktyce. Model Smart:LED RC jest szczególnie polecany przez specjalistów, którzy chwalą to rozwiązanie za wykorzystanie technologii LED japońskiej marki Osram. W przestrzeniach handlowych również możemy skorzystać z opraw opartych na tego typu produktach, ale coraz częściej właściciele sklepów odchodzą od tradycyjnych rozwiązań na rzecz tzw. downlightów oraz systemów linii świetlnych, które w wyglądzie przypominają tradycyjne jarzeniówki, ale charakteryzują się o wiele lepszą jakością światła oraz energooszczędnością. Downlighty dają poziome bądź pionowe ścieżki światła, dzięki czemu świetle komponują się w zestawach, gdzie dzięki ustawieniu ich w odpowiedni sposób, uzyskujemy zaskakujący oraz bardzo efektowny efekt. Downlighty stosowane są bardzo często w hotelach oraz restauracjach.