Menu

Recenzja – Blood Wheel Cleaner

Felgi są elementem pojazdu, który w największym stopniu narażony jest na wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz uszkodzenia. Bliskość nawierzchni sprawia, iż nawet przy drobnych opadach, do ich nawierzchni przykleja się błoto oraz inne substancje znajdujące się na drodze. Z drugiej strony mamy hamulce, które w trakcie użytkowania wydzielają m.in. płyn hamulcowy, zostawiający na felgach zacieki oraz kolorowe plamy. Jak więc radzić sobie z tak łatwo brudzącymi się elementem samochodu. W ostatnim czasie udało nam się przetestować specjalny środek przeznaczony do czyszczenia felg – TuningKingz Blood Wheel Cleaner, o którego działaniu i specyfikacji napiszemy poniżej.

W obecnie trwającym sezonie zimowym felgi praktycznie cały czas pokryte są warstwą kurzy lub błota tworzącego się z topniejącego śniegu. Niestety, nie sprzyja to osobom posiadającym felgi w jasnym kolorze, takim jak srebrny czy biały. Wszelkie zabrudzenia są dobrze widoczne i wpływają w dużym stopniu na wygląd auta. TuningKingz Blood Wheel Cleaner jest produktem stworzonym do usuwania nawet najcięższych zabrudzeń z powierzchni felg. Za kwotę niecałych 30 złotych otrzymujemy butelkę zawierającą 500 ml specjalnego płynu, nakładanego za pomocą wygodnego spryskiwacza.

TuningKingz Blood Wheel Cleaner charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością, nawet w przypadku starych i zaschniętych zabrudzeń. Mogliśmy się o tym przekonać usuwając z naszych felg zaschnięty pył z klocków hamulcowych, z którym walczyliśmy od dłuższego czasu. Warto również nadmienić, iż płyn posiada neutralne pH, dzięki czemu może być stosowany do czyszczenia każdego rodzaju felg, bez obawy o uszkodzenie ich powierzchni. Tzw. efekt „krwawienia” zapewnia dużą skuteczność oraz sprawne usuwanie zabrudzeń.

Jak używać?

  • nałóż płyn na powierzchnię felgi za pomocą dołączonego aplikatora
  • poczekaj kilka minut, aż środek zacznie działać
  • za pomocą specjalnej szczoteczki bądź pędzelka usuń brud z felgi
  • spłucz felgę wodą

Wystarczy 15 minut, aby dokładnie umyć wszystkie felgi. Preparat działa szybko i bardzo sprawnie usuwa brud z powierzchni felgi. Dostaniemy go m.in. w sklepie Urban Detailing.

tuningkingz-blood-wheel-cleaner

Ocena produktu: 91%