Menu

Prefabrykacja rurociągów – dla kogo?

Rury są elementami niezbędnymi, które są wykorzystywane podczas budowy oraz w trakcie modernizacji funkcjonujących już układów. Bardzo często wiele przedsiębiorstw pragnących wykorzystać ten element podczas pracy nie ma wystarczających możliwości dzięki którym mogliby samodzielnie przystosować je do adaptacji. Prefabrykacja rurociągów polega na odpowiednim dostosowaniu rur do potrzeb danego klienta. Aby móc wykorzystać rury do przeprowadzania dalszych prac np. instalacyjnych konieczne jest ich wcześniejsze odpowiednie przystosowanie.

Kto korzysta z prefabrykacji rurociągów?

Prefabrykacja rurociągów jest bardzo potrzebna w wielu branżach. Korzysta z niej przemysł chemiczny, wydobywczy, górniczy, metalowy, leśny, morski. Prace polegające na przystosowaniu rur są konieczne zarówno w mniejszych przedsiębiorstwach jak i w rozbudowanych firmach. Ilość zamawianych sztuk również w zależności od indywidualnych potrzeb może sięgać od kilkunastu do kilkuset. Przedsiębiorstwa zajmujące się prefabrykacją rur oferują bardzo często oprócz wykonywania odpowiedniej modernizacji zamówionych części ich dowóz bezpośrednio do klienta. Jest to wyjątkowo wygodna opcja, dzięki której osoba zamawiająca nie musi poświęcać dodatkowego czasu, który może wykorzystać na inne bardziej istotne czynności. Jest to także znacząca zaleta w przypadku gdy zamówienie jest duże, a klient nie dysponuje odpowiednim środkiem zdolnym do jego transportowania. Ponadto możliwe jest dokładne zaplanowanie terminu przesyłki, dzięki czemu odpowiednio przygotowane rurociągi będą na czas gotowe do wykorzystania w prowadzonych pracach.

Jakie działania wchodzą w ofertę prefabrykacji rurociągów?

Procesy związane z prefabrykacją rurociągów mogą być kompleksowe lub ograniczać się tylko do wybranego przez klienta elementu.  Rozpoczynając współpracę z przedsiębiorstwem w pierwszej kolejności konsultowany jest dokładnie problem i zakres prac jakie muszą zostać wykonane. Następnie wykonawca stosując się do ustaleń wykonuje prefabrykację.

rury i zawory

Prefabrykacja rurociągów obejmuje takie działania jak przycinanie rur na odpowiednią długość,co jest wyjątkowo częstą usługą zamawianą przez klientów. Ponadto możliwe jest rowkowanie lub gwintowanie rur, tak by możliwe było zastosowanie złączki danych producentów czy wiercenie otworów w rurach pod króćce nakładowe. Jedną z nowocześniejszych metod jest wyginanie rur sposobem 3D, która daje możliwość wykonania niestandardowych zagięć, które będą idealnie pasowały do potrzeb zamawiającego. Inną często stosowaną procedurą jest obróbka cieplna. Jest on przeprowadzana w specjalistycznie dostosowanym piecu, w którym możliwe jest kontrowanie zachodzących zmian. Stosuje się w tej metodzie wymuszony obieg chłodnego powietrza lub chłodzenie w basenie. Wszytki procesy związane z przestrzenny kształtowaniem rur są dokładnie monitorowane tak aby właściwości rurociągu spełniały fizyczne wymagania. Przedsiębiorstwa oferujące prefabrykację rurociągów oferują również bardzo często sprawdzania wytrzymałości i trwałości rur. Jest to niezbędne działanie, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie przez klienta gotowych produktów bez konieczności ich testowania. Rury przed zapakowaniem i wysyłką są również czyszczone i znakowane. Paczki, w których znajdują się gotowe rurociągi są także podpisywane aby uniknąć niepotrzebnych błędów. Klient decydując się na prefabrykację rurociągów otrzymuje gotowy produkt, który można natychmiast wykorzystać do prowadzenia dalszych działań w danym przedsiębiorstwie.

Usługi najwyższej jakości

Prefabrykacja rurociągów jest procesem wymagającym dużej dokładności. Przedsiębiorstwa zajmujące się dostosowywaniem rur do potrzeb klienta swoje usługi wykonują zgodnie z obowiązującymi zasadami i normami. Wiele firm posiada dodatkowe kwalifikacje oraz systemy, dzięki którym możliwe jest wykonanie prac na najwyższym poziomi. Decydując się na skorzystanie z usługi prefabrykacji warto zwrócić uwagę na ten aspekt dokonując wyboru danego przedsiębiorstwa.