Menu

Odbojnice ścienne – zadbaj o swoje ściany

Zapewne każdy z nas widział je niejednokrotnie, ale nie potrafi ich nazwać. Odbojnice ścienne to elementy wyposażenia miejsc publicznych, które chronią ściany przed zabrudzeniami lub innego rodzaju uszkodzeniami. Zazwyczaj wiesza się je tam, gdzie codziennie jest duże natężenie ruchu – w różnego rodzaju poczekalniach, placówkach medycznych czy instytucjach publicznych.

 

Największą zaletą odbojnic jest oczywiście fakt, że dzięki nim wybrane pomieszczenia na dłużej zachowują swój estetyczny wygląd. Rzadsza jest również potrzeba remontów, malowania ścian i remontowania.

odbojnice ścienne

Poza tym, odbojnice doskonale maskują też niedoskonałości w danym obiekcie. Nie bez znaczenia jest również to, że ich montaż jest niezwykle prosty. By przymocować je do ściany wystarczy klej lub mocna taśma dwustronna.

 

Dlatego uważa się, że odbojnice montować można na własną rękę, samodzielnie. Co stanowi oczywiście kolejną, ogromną ich zaletę. Co więcej, dzięki temu, że renowacja ścian za ich pomocą jest o wiele rzadsza – miejsca użyteczności publicznej mogą funkcjonować bez przerw.

 

Jak wiadomo, każdy remont w takim punkcie oznacza, iż na jakiś czas trzeba wyłączyć z użytku konkretne pomieszczenie.

Rodzaje odbojnic ściennych – odbojnice płaskie, odbojnice wypukłe i odbojnice narożne

Zazwyczaj wyróżnia się odbojnice płaskie, narożne oraz wypukłe. Te pierwsze, to płaskie elementy, które produkuje się na bazie tworzyw sztucznych. Doskonale chronią powierzchnię przed zabrudzeniami lub ewentualnymi zarysowaniami.

 

Najczęściej stosuje się je w miejscach, gdzie ta jest szczególnie narażona na pewne uszkodzenia. Między innymi przy stołach i krzesłach ustawianych wzdłuż ściany.

Z kolei tak zwane odbojnice wypukłe montuje się drzwiach oraz ścianach. Mają formę wypukłych poręczy, dzięki czemu amortyzują uderzenia, ale też można się na nich wesprzeć. One również na szeroką skalę stosowane są w placówkach medycznych, gdzie oprócz względów funkcjonalnych  liczy się też pomoc w przemieszczaniu. Jeśli odpowiednio dobierzemy ich kolorystykę – staną się nie tylko elementem praktycznym, ale również estetycznym. Można powiedzieć nawet, że dekoracyjnym.

Ostatnie już, odbojnice narożne stosuje się w ochronie narożników. Wśród nich znaleźć można te wykonane z tworzyw sztucznych, jak i stali nierdzewnej. Niezależnie od tworzywa, każdy model z całą pewnością doskonale maskuje nierówności na ścianach. To zapewne jego największa zaleta.

Gdzie stosuje się odbojnice ścienne?

 

Odbojnice doskonale spisują się w poczekalniach. Zwłaszcza te o formie płaskiej, które montuje się wzdłuż krzeseł w poczekalni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też odbojnice ze stali nierdzewnej, które dodatkowo są mocniejsze i mają lepsze właściwości higieniczne. Ich montaż w placówkach medycznych, intensywnie uczęszczanych jest zatem jak najbardziej wskazany.

 

Poza tym, odbojnice ścienne każdego rodzaju najczęściej montuje się w biurach i szkołach oraz wszelkiego rodzaju placówkach medycznych. W dużym skrócie – produkty w tym stylu sprawdzają się wszędzie tam, gdzie codziennie przebywa spora liczba osób, co generuje również ryzyko uszkodzenia ścian.

Jeśli umiejętnie je dobierzemy staną się jednak nie tylko zabezpieczeniem, ale również dekoracyjnym, estetycznym elementem wyposażenia. Powracając jednak do modeli wykonanych z HPL. Gdzie możemy takowe zamówić?

 

System odbojnic ściennych zamówić można w sklepie greenpanel.pl Produkowane z laminatu wysokociśnieniowego HPL odbojnice ścienne są wytrzymałe, odporne na uderzenia i wilgoć. Firma od zawsze stawia na jakość, dlatego zamawiając konkretne modele, mamy pewność realizacji na najwyższym poziomie.