Menu

Nawigacja samochodowa marki Garmin – na jaki model się zdecydować?

nawigacja Garmin

W ofercie znanej marki Garmin znajdują się różnorodne urządzenia, w których zastosowano najnowocześniejsze technologie, dzięki którym zarówno codzienne przemieszczanie się, jak i sport czy inne czynności są łatwiejsze, bardziej komfortowe i bezpieczniejsze. W tym artykule skupimy się na jednym z najpopularniejszych produktów tej firmy, mianowicie na nawigacji samochodowej. Przyjrzymy się kilku modelom, aby odpowiedzieć na pytanie – którą nawigację warto wybrać?

Wybór nawigacji samochodowej

Każdy kierowca ma inne potrzeby co do urządzeń ułatwiających jazdę samochodem. Oczywiście podstawową różnicą w tych potrzebach jest rodzaj samochodu. Kierowcy samochodów osobowych potrzebują innego sprzętu niż kierowcy, na przykład ciężarówek. Jest to związane z możliwościami danego pojazdu, szybkością, dostępem do poszczególnych tras i nie tylko. Dlatego wybierając nawigację, upewnij się, że będzie ona dobrze pasowała do rodzaju samochodu, jakim się poruszasz.

Drugą istotną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając nawigację samochodową, jest ilość opcji, które dane urządzenie udostępnia. Jeśli potrzebujesz nawigację z najbardziej podstawowymi możliwościami, wystarczy, że kupisz właśnie taki model. Większa ilość powiadomień i konfiguracji oznacza droższy zakup, o czym warto pamiętać.

Nawigacja firmy Garmin

Z całą pewnością jednym z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych modeli nawigacji firmy Garmin jest nawigacja Garmin DriveAssist 51 LMT-S. Posiada ona GPS, wbudowaną kamerę samochodową, a także funkcje telefonu, z których można korzystać z pomocą Bluetooth. Nawigacja ta zawiera zaawansowane ostrzeżenia oraz 5-calowy wyświetlacz. Jedną z najważniejszych jej cech jest również bezterminowa subskrypcja na mapy, a także aktualne informacje na temat ruchu w obszarze, w którym się poruszasz. Udając się w konkretne miejsce, mapa pokaże Ci też miejsca, w których możesz zaparkować, a jeśli chcesz, aby bliscy mieli Cię na oku, dzięki nawigacji mogą śledzić Twoje położenie.

Nawigacja DriveAssist pozwala również na sterowanie głosem, czyli nie ma potrzeby dotykania telefonu podczas jazdy, aby zdobyć informacje na temat trasy. Jeśli chodzi o aktualizacje, nawigacja otrzymuje je na bieżąco dzięki modułowi Wi-Fi. Świetną funkcją tej nawigacji jest również ostrzeganie o ostrych zakrętach, przejazdach kolejowych oraz innych miejscach, w których warto zwolnić lub zachować szczególną ostrożność. Wpływa to znacznie na bezpieczeństwo i tym samym komfort jazdy.

Oferta Garmin – nawigacja samochodowa

Drugim zasługującym na uwagę modelem jest Garmin DriveSmart 50 LM. Jest to nawigacja bardzo precyzyjna pod względem pokazywania terenu i nadaje się zarówno do jazdy w najbliższej okolicy, jak i podczas dalszych wypraw. Dużą zaletą tej nawigacji jest 5-calowy, wyraźny wyświetlacz. Co ważne, podobnie jak w poprzednim opisywanym modelu, również ta nawigacja posiada bezterminową subskrypcję na mapy całej Europy oraz moduł ostrzegania kierowcy. Nawigacja zasygnalizuje Ci ostre zakręty, jak i informacje o zmienianej prędkości oraz szereg innych funkcji.

Do wysokiej jakości modeli nawigacji marki Garmin należy również model Drive Smart 61 LMT-S EU. Jest to nawigacja wysokiej jakości, którą jest łatwo obsłużyć. Zapewnia ona dożywotnią subskrypcję map oraz aktualne informacje na temat ruchu drogowego. Wybierając tę nawigację, jej użytkownik ma możliwość korzystania z zestawu głośnomówiącego, a także może zsynchronizować urządzenie ze swoim Smartphonem za pomocą Bluetooth i w ten sposób otrzymywać powiadomienia z telefonu. Nawigacja udziela także dokładnych głosowych wskazówek co do kolejnych manewrów na drodze oraz znajduje miejsca, w których możesz zaparkować. Każdy z tych modeli nawigacji posiada zatem szereg przydatnych funkcji, które znacznie ułatwiają jazdę, jednocześnie czyniąc ją znacznie bezpieczniejszą.