Menu

Kabiny prysznicowe w miejscach publicznych – czym powinny się charakteryzować?

Kabiny sanitarne są stałym i nieodzownym elementem wyposażenia większości publicznych toalet. Są one montowane w przedszkolach, szkołach, czasami nawet w restauracjach i na stacjach benzynowych. To konieczny element na basenach, halach sportowych, w centrach rozrywki, a nawet centrach usługowo-handlowych oraz w wielu innych obiektach użyteczności publicznej. Rola kabin prysznicowych w publicznych toaletach jest oczywiście wszystkim znana. Służą one do oddzielania od siebie poszczególnych pryszniców, tym samym umożliwiając zachowanie intymności w trakcie kąpieli.

Cechy kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe są montowane w klubach fitness, klubach sportowych, domach gościnnych, a nawet w przydrożnych zajazdach. Funkcja, jaką pełnią kabiny sanitarne, wiąże się przede wszystkim z koniecznością zrobienia ich z materiałów odpornych na oddziaływanie wody i wysoką wilgotnością środowiska. Takimi materiałami z pewnością są płyty kompaktowe HPL, które zdecydowanie najczęściej są wykorzystywane do produkcji kabin prysznicowych. Tak wyprodukowane kabiny są nie tylko wodoodporne, ale również wytrzymałe i odporne na zniszczenia mechaniczne.

Kabiny do przedszkoli

W łazienkach, z których na co dzień korzystają małe dzieci, kabiny WC mają zapewnić nie tyle samą intymność, co bezpieczeństwo dla najmłodszych. Z powodu tak szczególnych wymogów są również produkowane specjalne kabiny sanitarne z myślą o szkołach i przedszkolach. Takie produkty cechują się niską zabudową oraz brakiem wewnętrznego zamknięcia co niweluje problem zatrzaśnięcia się dziecka. W awaryjnej sytuacji opiekun może z łatwością pomóc przedszkolakowi.

kabiny sanitarne

Zaufaj specjalistom

Zapoznaj się z ofertą sklepu Greenpanel, który oferuje bogaty wybór kabin prysznicowych. Pracownicy sklepu pomogą w doborze odpowiedniego produktu i mogą być pomocni dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu. Dowiesz się jakie wymogi sanitarne stoją przed inwestorami w trakcie stawiania kabin prysznicowych, jaki materiał w danej sytuacji okaże się być najbardziej praktyczny oraz jakie posiadasz możliwości odnośnie wyglądu i stylu kabiny.

Higiena to podstawa

Kabina prysznicowa nie może być wykonana z przypadkowego materiału, musi być ona dostosowana do wilgoci i ogólnie przyjętych wymogów sanitarnych. Zainwestuj w kabiny które będą estetyczne, stylowe, ale też praktyczne i higieniczne. Taki produkt powinien być łatwy w utrzymaniu, przystosowany do czystości i być prosty do wyczyszczenia. Z kabiny mogą korzystać różni ludzie, zadbaj o to, aby ścianki można było sprawnie wyczyścić.

Funkcjonalność kabin sanitarnych

Pisaliśmy już o odpowiednim materiale, zatroszczyć też należy się o odpowiednią wielkość kabiny i wysokość. Inne wymiary będą potrzebne w przypadku przedszkolaków, a inne w przypadku dorosłych. W przedszkolach stosowane są najczęściej specjalne kabiny tworzone z myślą o dzieciach, do szpitali montuje się większe kabiny, które pomieszczą nawet osobę na wózku inwalidzkim i nie są zamykane na zamek. W większości przypadków mamy do czynienia z kabiną średniej wielkości ze sprawnym mechanizmem zamykania.