Menu

Jak wyglądają wizualizacje trójwymiarowe (3D)?

Warto pamiętać, że tak naprawdę bardzo istotny jest aktualny typ wizualizacji, z którym mamy do czynienia. Wiele jest rodzajów wizualizacji, jakie tworzone są przez grafików. Dlatego też należy ściśle określić, jakiego typu projektu potrzebujemy.

Dodatkowo, konieczne jest uprzednie zapoznanie się z typem usług, jakie wykonywane są przez daną firmę. Wizualizacje architektoniczne są dziś wykonywane specjalnymi metodami, dzięki czemu mamy szansę zobaczyć nas przyszły dom praktycznie ‘’na żywo’’. Programy jakich używa się do wykonywania projekcji, są specjalnie dobierane w taki sposób, aby projektanci mieli znacznie ułatwioną pracę. Warto też wiedzieć, że dzięki ciągłym postępom technologii, mamy szansę na stworzenie absolutnie prawdziwej wizualizacji. Dość często możemy również zobaczyć, zwłaszcza w większych miastach, wielkie bilboardy, na których widnieje projekt przyszłych osiedli lub gmachów. Grafiki, jakie mieszczą się na wszelkich bilbordach oraz plakatach, są właśnie wykonywane przez doświadczony i kreatywny zespół.

 

Jak wygląda przebieg współpracy z agencją projektującą?

Najpierw musimy wiedzieć, do jakiej firmy najlepiej zgłosić się po pomoc. Wiele jest bowiem firm, które mogą wykonać nam specjalną grafikę 3D, w której to zostanie zawarty wygląd przyszłych osiedli lub prywatnych domów. Musimy zapoznać się z szeroką ofertą niejednej firmy, by dokonać odpowiedniego wyboru. Konieczne jest bowiem poznanie wszystkich możliwości, jakimi może nas zaszczycić firma. Musimy również wiedzieć, jak wyglądają poprzednie wizualizacje wykonywane wcześniej. W momencie nawiązania współpracy z taką firmą, naszym zadaniem jest przekazanie wszystkich szczegółów, według których projektanci będą mieli szansę na wytworzenie najlepszej jakości wizualizacji. Oczywiście, dość często należy nanosić poprawki na takie projekty – dzięki takiej możliwości, projekt będzie mógł wyglądać coraz lepiej i dokładniej. Współpraca, jaka przebiega między klientami a projektantami, jest zazwyczaj płynna co sprzyja tworzeniu się nowego projektu.

Typy wizualizacji 3D

Dość istotną rzeczą jest wybór odpowiedniego typu wizualizacji, jaki chcemy uzyskać. Możliwe jest bowiem zaprojektowanie nie tylko wizualizacji mieszkania wewnątrz, czy wielkich budynków z osiedli. Projektanci oraz ich kompetencje pozwalają na stworzenie tzw. spacerów 3D – pozwala to na cyfrowe obejrzenie budynku z każdej strony, również z góry. Możemy dzięki temu dowiedzieć się, jak wygląda każde piętro z wielu stron. Poza tym, możliwe jest również przygotowanie animacji. Projektanci, którzy zajmują się tworzeniem takich wizualizacji, mają więc ogromne kompetencje, dzięki czemu możliwe jest wytworzenie dość skomplikowanych projektów. Jednak, ciągłe postępy technologii pozwalają na osiąganie coraz lepszych i większych celów. Poprzeczka, jaka stawiana jest firmom zawsze jest realizowana ze względu na właściwy dobór osób do zespołu. Dlatego też każdy typ wizualizacji, jak i też dowolnego miejsca czy produktu, jest możliwy do wykonania.

wizualizacja 3D

Wizualizacje w trójwymiarze to sposób na przedstawienie pomysłów rodzących się w wyobraźni. Warto do tego celu zaangażować profesjonalistów. My polecamy firmę The Frame, która tworzy wizualizacje wnętrz oraz animacje 3D.