Menu

Jak wygląda dzień pracy kierowcy CE?

W większości przypadków, kierowcy tirów rozpoczynają pracę w godzinach wczesno porannych. Pierwszą czynnością, jaką wykonuje każdy kierowca, jest sprawdzenie stanu pojazdu. Tir musi być sprawny i gotowy do wyjazdu. Przybycie na miejsce pracy wiąże się również z kontrolą samego kierowcy. Istotne jest sprawdzenie, czy jest on trzeźwy i czy posiada wszystkie ważne dokumenty.

Jak wygląda dzień pracy

ciężarówka CENastępnie, każdy kierowca dostaje swój przydział – towar do rozwiezienia. Kierowca dostaje wykaz miejsc, do których ma zawieźć towar. Poza tym, wraz z towarem, kierowcy otrzymują faktury, na których widnieje spis wszystkich pozycji.
Trasa i dostarczenie towaru może trwać kilka godzin cały dzień lub nawet kilka dni czy tygodni. Jest to zależne od rodzaju towaru i jego ilości.
Kierowca, podczas dostarczania towaru, jest odpowiedzialny za samego tira, przewożony towar, dokumenty oraz terminowość. Jego zadaniem jest dowieźć towar w dany dzień, najczęściej również o konkretnej godzinie. Warto dodać, że zdarzają się losowe sytuacje, które mogą nieco opóźnić dostawę. W tym celu, kierowca dowozi towar wcześniej do klienta lub do sklepu.
W momencie, gdy kierowca dociera do wyznaczonego miejsca, przekazuje on towar razem z fakturami. Faktury są podpisane, a kopie dokumentów, które podpisuje klient, wracają do biura razem z kierowcą. Towar jest przeładowany z tira do magazynu lub do domu klienta itp. Aby rozładunek był możliwy, od kierowców CE często wymaga się posiadanie dodatkowych uprawnień, np. na wózki widłowe. Może to znacznie ułatwić pracę, a najczęściej za takie szkolenie płaci pracodawca. Rozładowanie towaru ma miejsce na każdym ‘przystanku’ kierowcy.
Po dostarczeniu wszystkich palet z towarem, kierowca wraca do bazy, aby dostarczyć dokumenty podpisane przez klientów, dotyczące otrzymania towaru.

Kierowcy, którzy pracują dla sieci supermarketów lub sklepów, mają nieco ułatwione zadanie. Za każdym razem, trasa jest ta sama, podobnie jak ilość dostarczanego towaru.
W przypadku kierowców firm meblarskich, codzienne obowiązki mogą być nieco inne. Zadaniem kierowcy jest bowiem dostarczanie zamówionych produktów bezpośrednio do klienta. Adres za każdym razem może być inny.
Osoby, które pracują na stanowisku kierowcy CE posiadają doświadczenie i odpowiednie umiejętności. Nowe miejsce, do którego mają dostarczyć towar, nie stanowi więc problemu. Na stanowisko kierowcy tira zatrudnia się osoby, które mają świetną orientację w terenie.

Dlaczego warto podjąć pracę w Anglii jako kierowca CE?

W Anglii, kierowca tira może zarobić o wiele więcej niż w Polsce. Jest to jeden z najczęstszych powodów, dla których Polacy wyjeżdżają za granicę do pracy. Oprócz tego, kierowca CE może liczyć nie tylko na wyższą wypłatę, ale i różnorodne dodatki i premie. Na przykład, kierowcy mogą otrzymywać dodatek na dzieci, z okazji świąt i za każde dodatkowe zlecenie czy nadgodziny. Poza tym, w Wielkiej Brytanii można liczyć na znacznie lepsze warunki zatrudnienia. Pomimo wszystkich testów, uprawnień, wypełniania masy dokumentów i szkolenia języka – praca na stanowisku kierowcy CE ma wiele zalet.
Anglia jest najczęściej wybieranym krajem wśród Polaków, jako miejsce do pracy. Funty brytyjskie mają wysoką cenę, dzięki czemu można je wymienić, po powrocie do Polski.
Kierowcy w Anglii mogą liczyć na bardzo różnorodne zlecenia. Często, ich zadaniem jest dostarczenie towaru nie tylko na terenie danego miasta czy regionu, ale i za granicę.