Menu

Jak wybrać sprzęt do biura?

Każde biuro wyposażone jest w sprzęt, który umożliwia pracę jego pracownikom. Podstawowym wyposażeniem w tym przypadku są m.in. komputery, drukarki oraz faks. Ten ostatni wychodzi już co prawda z użycia, ale większość firm cały czas znajduje się w posiadaniu tego urządzenia. Wyposażenie biura powinno zostać starannie dobrane pod kątem działalności danej firmy oraz z uwzględnieniem jakości sprzętu – pamiętajmy, że efektywność oraz niezawodność to dwie najważniejsze cechy, który wpływają na jakość pracy.

 Jak dobrać odpowiedni sprzęt dla przestrzeni biurowych? Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, ale nasze uwagi kierujemy głównie do osób posiadających ograniczony budżet – postaramy się podpowiedzieć, jak bez narażania się na duże koszta, stać się posiadaczem dobrego sprzętu od sprawdzonych producentów.

Drukarki i kserokopiarki – zakup czy dzierżawa?

Profesjonalne drukarki są bardzo drogie, a ich ceny mogą sięgać nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Początkujących przedsiębiorców często nie stać na tak duży wydatek, w związku czym szukają alternatywnych rozwiązań. Ciekawą opcją jest dzierżawa drukarek, które często prowadzona jest przez sklepy ze sprzętem biurowym. Firmy oferują wynajem urządzeń za odpowiednia opłatą, która regulowana jest z góry bądź w miesięcznych ratach. Jest to idealna opcja dla osób, które dopiero startują ze swoim biznesem i nie stać ich na zakup drogiego sprzętu. Ceny za wypożyczenie są przystosowane do możliwości finansowych danego przedsiębiorcy, dzięki czemu bez problemu może on sobie pozwolić na wyposażenie swojego biura w urządzenia renomowanych marek.

A co w przypadku, jeżeli dysponujemy odpowiednią kwotą na zakup kserokopiarki? W takiej sytuacji warto rozważyć zakup używanego sprzętu, którego ceny są znacznie niższe niż w przypadku nowych urządzeń. Często ceny używanych produktów w idealnym stanie są o połowę mniejsza od cen obowiązujących na rynku pierwotnym.

Dzierżawa drukarek - 3D Office Szczecin

Komputery warto kupować w specjalnych zestawach – w ten sposób możemy zaoszczędzić spore kwoty pieniędzy.

Komputery – w zestawie taniej

Ceny sprzętu komputerowego nie są obecnie już tak duże jak w przeszłości. Większość firm może więc pozwolić sobie na zakup nowoczesnego sprzętu, który cechuje się większą wydajnością oraz mniejszą awaryjnością. Sklepy często oferują zestawy komputerowe – takie rozwiązania pozwalają na oszczędzenie sporych sum pieniędzy. Zestawy są tańsze, a kupując podzespoły w większych ilościach możemy liczyć na zniżki. Inną możliwością jest zakup poszczególnych części i samodzielne składanie sprzętu. Może się to jednak okazać czasochłonne, jeżeli planujemy zakup większej ilości komputerów.

PC czy laptop?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań – większość osób decyduje się na zakup komputerów stacjonarnych, ponieważ cechują się one maksymalną wygodą użytkowania oraz wydajnością. Jedną wadą w tym przypadku jest problem z przenoszeniem PC z miejsca na miejsce. Warto więc pomyśleć również nad zaopatrzeniem się kilka laptopów.