Menu

Jak wybrać dobrą maszynę do obróbki drewna?

Wybór odpowiedniej maszyny do naszego zakładu lub fabryki, nie zawsze jest prosty. Na nasz wybór bowiem składa się wiele różnorodnych czynników. Pierwszym czynnikiem jest czas. Jeśli mamy dużo czasu do otwarcia nowej fabryki lub hali, możemy czekać na zamówienia odpowiednią ilość czasu.

Jeśli jednak jesteśmy zmuszeni do wymiany większości asortymentu, musimy dokonać szybkiego wyboru. Nie jest to jednak takie łatwe. Musimy bowiem wiedzieć, do jakiej firmy warto się udać po zakup dobrego sprzętu. Wybór dobrej maszyny może zająć nam sporo czasu, więc powinniśmy być na bieżąco z informacjami, które dotyczą niektórych firm zajmujących się wykonywaniem maszyn do cięcia drewna.

Zawsze możemy skorzystać z porad zaznajomionych firm lub fachowców, którzy posiadają większą wiedzę na ten temat niż my. Warto również zajrzeć do Internetu i sprawdzić, jaka firma produkuje maszyny, które posiadają odpowiednie dla nas wymagania. Mając możliwość porównania ze sobą wszystkich maszyn, możemy wybrać tę najlepszą dla naszej firmy. Wybór odpowiedniej maszyny powinien przede wszystkim obejmować elementy takie jak wielkość maszyn i ich typ, tworzywo z jakiego zostały wykonane oraz wszelkie właściwości i zastosowania. Często również ważne dla właścicieli firm, istotne są wszelkie dodatkowe funkcje, typ ostrza itp.

 

przemysłowa piła

Piła pionowa do cięcia drewna w tartaku

Tartak to miejsce, które służy do fachowej obróbki drewna na większą skalę. Maszyny do cięcia drewna, które znajdują się w tartakach, powinny być szczególnie dopasowane. W takim miejscu bowiem, obróbka drewna dość szybko może zużyć maszyny i ostrza. Dlatego często trzeba je konserwować i szczególnie o nie dbać.

W tartaku muszą więc znajdować się maszyny najlepsze, które dostępne są na rynku. Ze względu na ilość pracy, jaka wykonywana jest w tartakach, konieczne jest zaopatrzenie zakładu we wszystkie potrzebne maszyny. Piła pionowa jest najczęściej stosowaną maszyną w większości tartaków.

Użycie piły pionowej umożliwia pocięcie drewna na dowolne kawałki lub mniejsze belki. Nie można również zapomnieć o ostrzach, jakie powinny zostać wmontowane do maszyny. Dobrze jest zastosować ostrza wykonane ze stali lub stelitu. Gwarantuje to czyste i szybkie cięcie w drewnie.

 

Zastosowanie powszechne tego typu maszyn

Piły pionowe do drewna umożliwiają nam odpowiednie cięcie drewnianych belek, desek i innych kawałków drewna. Maszyny, które zostaną wybrane do zakładów lub fabryk, będą nam służyć przez lata. Wiele jest bowiem zastosowań, jakie posiada każdy rodzaj pił pionowych do drewna. Dzięki ich zastosowaniu możemy przede wszystkim liczyć na uzyskanie odpowiedniej długości i szerokości desek i belek. Dzięki specyfice i ulepszonej technologii maszyn, możliwe jest otrzymanie idealnie przeciętego kawałka drewna. Warto wspomnieć, że dzisiejsze maszyny są praktycznie bezawaryjne.