Menu

Gdzie kupić części do maszyn rolniczych – online, w hurtowni, serwisie?

Awarie sprzętu rolniczego, który jest regularnie użytkowany to częsty problem. Zwykle są to niewielkie wydatki, jednak czasami awaria jest na tyle poważna, że wymagana jest np. wymiana części na nową, co generuje często spore wydatki.

W przypadku gdy możemy wymienić daną część własnoręcznie, koszty trochę się zmniejszają, jednak przy bardziej zaawansowanych awariach niezbędne może się okazać skorzystanie z pomocy serwisu maszyn rolniczych. Ceny części zamiennych do maszyn rolniczych są bardzo różne. Zależą głównie od dystrybutora, miejsca zakupu oraz tego czy kupujemy część oryginalną, czy zamiennik.

Rolnicy, szukając oszczędności, coraz częściej kupują części zamienne do swoich maszyn w Internecie. Pozwala to zaoszczędzić trochę pieniędzy, jednak istnieje wtedy ryzyko pomyłki i kupienia złej, niepasującej części. Gdzie w takim razie najlepiej szukać części do maszyn rolniczych?

Sklepy internetowe

Aktualnie większość sprzedaży części do maszyn rolniczych odbywa się za pośrednictwem Internetu. Jest to zdecydowanie najwygodniejszy sposób, który zazwyczaj jest także najbardziej opłacalną formą zakupów. Istnieją specjalistyczne sklepy i hurtownie internetowe z częściami zamiennymi do maszyn rolniczych, ale także w serwisach aukcyjnych takich jak Allegro czy OLX można znaleźć części zamienne do większości maszyn rolniczych. Czas oczekiwania na wysłanie zamówienia złożonego przez Internet najczęściej nie trwa dłużej niż 24 godziny.

Dodatkowo w Internecie dużo łatwiej można znaleźć trudniej dostępne części, ale także wiele zamienników i używanych części. Zamienniki mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy i często nie odbiegają jakością zbyt wiele od oryginalnych części. Jednak kupując zamienniki w serwisach aukcyjnych takich jak Allegro czy OLX, można trafić na produkty bardzo słabej jakości i niewiadomego pochodzenia.

Zakup słabej jakości zamiennika, może przysporzyć więcej problemów niż pożytku i doprowadzić nawet do innych poważniejszych awarii maszyny rolniczej. Warto przed zakupem w Internecie zasięgnąć opinii innych kupujących i korzystać wyłącznie z oferty sprawdzonych i cenionych sprzedawców, lub zaopatrywać się w części bezpośrednio od producentów i dystrybutorów danej marki. To zagwarantuje, że kupiony produkt będzie dobrej jakości i nie wyrządzi żadnych szkód w maszynie rolniczej.

części zamienne do maszyn rolniczych

Sklepy stacjonarne i serwisy

Sklepy stacjonarne to miejsca, z których najczęściej korzystają klienci chcący zobaczyć daną cześć zamienną przed jej zakupem, a także osoby, które potrzebują danego elementu jak najszybciej (oczywiście jeśli dany element jest aktualnie dostępny w sklepie stacjonarnym). Sklepy stacjonarne oferują głównie oryginalne części, ale czasami także zamienniki dobrej jakości.

Części w sklepach stacjonarnych zazwyczaj są droższe niż te kupione w Internecie, jednak w zamian za to dostajemy możliwość zobaczenia danego elementu przed jego zakupem, a sam zakup przebiega na miejscu, więc część otrzymujemy już po zakupie. Zakupu części można także dokonać poprzez serwis maszyn rolniczych. Oddając maszynę do serwisu z powodu awarii, warto skorzystać z kupna wymaganych części zamiennych za pośrednictwem serwisu. Dzięki temu można zdobyć każdą nawet najtrudniejszą do znalezienia część, ponieważ serwisy wiedzą, gdzie takich części szukać i mają sprawdzone źródła.

Firma Jaskot oferuje usługi serwisowe, ale także sprzedaż części do maszyn rolniczych we Wrocławiu oraz całym kraju, a także poza jego granicami. Korzystając z tej oferty, otrzymują Państwo gwarancję najwyższej jakości usługi oraz dobrych i sprawdzonych części zamiennych.