Menu

Dlaczego warto zainwestować w akumulatornie

Dlaczego warto zainwestować w akumulatornię?

Akumulatornia, to przede wszystkim komfort i pewność, że ładowanie baterii przebiega dokładnie tak, jak powinno. Stanowisko, które jest odpowiednio zaprojektowane i wykonane, to gwarancja wydłużenia żywotności konkretnej baterii, niższe koszty ładowania naszego akumulatora, a także zmniejszone koszty ewentualnego serwisowania. Dzięki akumulatorni czyli stacji ładowania baterii do wózków widłowych mamy pełną kontrolę nas procesem naładowania i ułatwiony nadzór nad całością. Stacja ładowania baterii, to również stosunkowo mała powierzchnia, a to oznacza, że na akumulatornię nie potrzebujemy ogromnego pomieszczenia.

Gdy prowadzimy firmę w której niezbędne do pracy są na przykład wózki widłowe, musimy zapewnić jej odpowiednie, nieprzerwane ładowanie. Jak jednak zabrać się za całość? Od czego zacząć? I co z obowiązującymi przepisami? Kontrole PIP i PIS są przecież dokładne i bardzo skrupulatne. A kary nakładane na przedsiębiorców za ewentualne niedociągnięcia w te kwestii naprawdę dotkliwe.

Komu zlecić projekt i wykonanie akumulatorni?

Energy on, firma z Gowarzewa zajmuje się kompleksowo tego rodzaju zleceniami. Po pierwsze więc, dokładnie z wytycznymi stworzy dla nas odpowiedni projekt. Na bazie konkretnych wymagań i ograniczeń danej firmy dostosuje akumulatornię do obowiązujących przepisów, ale również indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorstwa. Przy czym nie musimy martwić się tym, co przyniesie przyszłość. Energy on tworzy bowiem projekty, które zakładają możliwość rozbudowy zarówno biznesu, jak i akumulatorni.

Jeśli chodzi o wyposażenie akumulatorni, Energy on dba również o urządzenia do wymiany baterii. Oferuje zarówno najprostsze nakładki do ręcznej wymiany, jak i nieco bardziej zaawansowane technologicznie nakładki elektryczne z elektromagnesem. Takie systemy wymiany, zgodnie z naszymi wymogami, mogą być uzupełnione o systemy nadzoru, kontroli i uzupełniania wody.

Jak nadzorować działanie akumulatorni?

Choć wszystkie powyższe kwestie brzmią kusząco, pozostaje jednak ta zasadnicza. Jak po projekcie i zamontowaniu, przejść do codziennych obowiązków? Po stworzeniu akumulatorni, czas przecież na normalną pracę. By kontrolować ją w sposób dokładny wystarczy stosować w akumulatorni system monitoringu i nadzoru. Zapewnia on nie tylko pełną kontrolę naładowania, ale również sygnalizuje jego stan. Co więcej, dzięki takowemu systemowi możemy pobierać właściwą baterią poprzez jej wskazanie przez układ.

Co jeszcze umożliwia system monitoringu? Kolejno są to: rejestracja procesu ładowania, dokładne raporty i analizy danych, sygnalizacja gazów w konkretnym pomieszczeniu, sygnalizacja ewentualnego braku zasilania, a także sygnalizacja braku odpowiedniej wentylacji. Energy on zapewnia, że dzięki systemowi będziemy mieli też możliwość nadzoru pracy prostowników. A wszystko to przez sieć komputerową.

Źródło: https://www.energyon.pl/produkty-i-uslugi/trakcja/akumulatornie/

Serwis i naprawa akumulatorni

Akcesoria dla akumulatorni, to niezwykle ważne elementy jej całości. Wspomniana już firma w swojej ofercie proponuje między innymi: wózki do uzupełniania wody, beczki do systemów uzupełniania wody, najazdy, zestawy BHP oraz nakładki do wymiany baterii. Oprócz tego, możemy cały nasz system wyposażyć w niezbędne uchwyty i stelaże, areometry, systemy wentylacji, elementy mechaniczne, ramiona odciągowe i ręczne wózki.

Nic dziwnego, że wobec wszystkich tych części, pojawia się pewne pytanie: co w razie ewentualnej awarii? I tu jednak Energy on proponuje cały zestaw odpowiednich czynności. Serwisuje i naprawia kolejno: baterie tradycyjne, prostowniki, rozdzielnie elektryczne, nakładki do wymiany baterii, wózki do uzupełniania wody, beczki do systemów uzupełniania wody, a także ramiona odciągowe, tace ociekowe, elementy mechaniczne, areometry, systemy wentylacji, a nawet uchwyty i stelaże czy najazdy.

Korzystając więc z usług firmy tego rodzaju, możemy mieć pewność nie tylko projektu na najwyższym poziomie i wykonania szytego na miarę, ale także dbałości o wszystkie pozostałe kwestie. Będziemy mieli możliwość pełnego nadzorowania akumulatorni oraz wsparcie w razie ewentualnych awarii. Co więcej, nie straszne nam już będą ewentualne kontrole. Wszystko zostanie bowiem zrealizowane w zgodzie z obowiązującymi, aktualnymi wymogami i przepisami. To bardzo ważne, bo jak już zostało wspomniane, kary za potencjalne wykroczenia w tej materii są niezwykle dotkliwe. Lepiej więc zrobić wszystko, by ich uniknąć.
Ostateczny wniosek? Prowadzenie firmy wyposażonej w odpowiednio zaprojektowany i kontrolowany system, to mniej stresu i lepsza efektywność pracy.