Menu

Dlaczego warto przegrać film 8 mm?

Wiele osób wciąż posiada stare taśmy bądź nagrania, na których zostały uwiecznione bardzo ważne chwile, które dla niektórych są wyjątkowo cenne. Chcąc zachować wszelkie wykonane nagrania i móc posiadać je w na przykład na komputerze, na płycie CD lub DVD czy nawet na telefonie komórkowym warto zdecydować się na przegranie filmów 8 mm. Co warto wiedzieć o tym procesie i na czym on polega?

Przegrywanie filmów 8 mm

przegrywanie filmów 8 mmPrzegrywanie filmów 8 mm odbywa się w specjalnie przystosowanym do tych działań studiu, które wyposażony jest w nowoczesną technologię umożliwiającą ów działania. Transfer filmu odbywa się w systemie poklatkowym co oznacza, że każda klatka, która została nagrana będzie przegrywana osobno. Następuje dokładne skanowanie obrazu, a dzięki wykorzystaniu wyspecjalizowanego sprzętu możliwe jest zachowanie wysokiej jakości dźwięku oraz zadowalającej ostrości obrazów.Wykonanie tej czynności samodzielnie jest niemożliwe dlatego konieczne jest skorzystanie z odpowiednio przystosowanych firm, które posiadają właściwy sprzęt, bardzo często sprowadzany zza zagranicy. Warto pamiętać, że przegrywanie filmów 8 mm jest najlepszą metodą aby zachować i zabezpieczyć nagrania. Warto wystrzegać się popularnej, oferowanej przez wiele firmy metody przegrywania w wersji live, która polega na puszczeniu film 8 mm, ustawieniu odpowiednich świateł, a następnie nagrywaniu pojawiającego się obrazu kamerą cyfrową. Mimo, że uzyskamy konkretne efekty, nie będzie on z pewnością ostry ani zadowalający. Decydując się na skorzystanie z profesjonalnych usług możemy być pewni, że jakość nagrań będzie najwyższa. Ponadto możemy dodatkowo liczyć na oczyszczenie obrazu i jeszcze większe poprawienie jego ostrości. Podczas przegrywania istnieje bowiem możliwość usunięcie tak zwanego szumu obrazu, który jest bardzo charakterystyczny dla starych nagrań. Poprawiany jest balans bieli i kontrast oraz intensywność nasycenia kolorów co również pozytywnie wpłynie na efekt końcowy. Filmy 8 mm są nagrywane bez rejestrowania dźwięku jednak na specjalne życzenie istnieje opcja dodania podkładu muzycznego tak aby film mógł uzyskać dodatkowe wartości i stać się bardziej zrozumiały.

Zalety przegrywania filmów 8 mm

Przegrywanie filmów 8 mm staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób widzi zagrożenia jakie wiążą się z przechowywaniem filmów dlatego decyduje się na ich przegranie na nowsze nośniki. Decydując się na wykonanie całego procesu możemy w efekcie uzyskać film dostępny na aktualnych nośnikach, które z powodzeniem mogą zostać przekazane innym osobom. Jest to doskonały sposób aby ochronić filmy przed uszkodzeniem lub całkowitym zniszczeniem co może być spowodowany na skutek działania na przykład promieni słonecznych. Decydując się na przegranie filmu 8 mm możemy z powodzeniem dzielić się nimi z najbliższymi i wygodnie je przenosić. Możliwości usunięcia szumu obrazu czy poprawienie samej jakości nagrania może sprawić, że film nabierze drugiego życia. Dodatkowo decydując się na przegranie filmu możliwe jest przyspieszenie film z 18 klatek do 24 klatek na sekundę co zagwarantuje płynność obrazu bez odczucia przyspieszenia. Pamiętaj, że bardzo często jest to jedyny sposób aby ochronić najcenniejsze wspomnienia tak aby mogły one przetrwać przez wiele lat. Obecnie coraz więcej profesjonalnych firmy świadczy usługi przegrywanie filmów 8 mm co sprawia, że nie zależnie od tego jaką ilość chcielibyśmy tą metodą przegrać, możemy spokojnie zlecić to wykonawcy  uzyskując zadowalające nas efekty już w krótkim czasie.