Menu

Czy warto jeździć rowerem elektrycznym?

Tak naprawdę każdy z nas może zostać właścicielem roweru elektrycznego. Jest to bowiem bardzo popularna i praktyczna maszyna, która dzięki swojej nowoczesności daje nam więcej możliwości. Ten typ roweru zakupywany jest przez wiele osób, w różnych celach. Warto znać podstawowe zalet i wady urządzenia oraz jego możliwości. Zastosowanie rowerów elektrycznych jest bowiem bardzo szerokie. Może on służyć przede wszystkim jako szybki środek transportu do pracy czy sklepu. Wiele osób jeździ rowerem elektrycznym na wycieczki szosowe lub górskie. Dlatego też istotny jest rodzaj tego typu roweru. Rower elektryczny z powodzeniem służy osobom starszym lub chorym, niemogącym się zbytnio przemęczać.

 

Czy taki rower ma wady?

Jak każdy przedmiot, niestety można dostrzec pewne wady w rowerze elektrycznym. Przede wszystkim, jest to sprzęt o wielkiej wadze – niekiedy przekracza ona 25 kg. Jest to więc dość ciężki rodzaj roweru, który nie każdy będzie w stanie unieść. Rażącą wadą może być cena roweru. Najczęściej, by zakupić naprawdę porządny rower, należy wydać powyżej 10 tysięcy złotych. Trzeba także pamiętać o akumulatorze, który koniecznie trzeba wymieniać po określonym czasie. Rower elektryczny posiada co prawda więcej zalet, jednak często wady mogą negatywnie wpływać na naszą decyzję. Rowery elektryczne są również dostępne w niższych cenach, jednak każdy z nas chce mieć lepszy sprzęt i dłużej się nim cieszyć.

Rower trekkingowy elektryczny

Najlepsze modele elektryczne należą do marki Haibike. Ich ceny wahają się od 10 do 15 tysięcy złotych.

 

Gdzie można zakupić taki rower?

Rowery elektryczne stanowią niezwykle popularny odsetek wszystkich rowerów nie tylko ze względu na swoją praktyczność. Zakup możemy dokonać przede wszystkim w dobrym sklepie sportowym, rowerowym lub formowym sklepie danej marki. Decydując się na zakup, musimy jednak zdobyć podstawowe informacje na temat tego typu rowerach. Rower elektryczny możemy także kupić przez Internet z dostawią do domu. Często zakupujemy rowery zza granicy – niektóre modele są jeszcze niedostępne w naszym kraju. Zakupienie roweru często może jednak stanowić wyzwanie dla osób, które są początkującymi rowerzystami. Jednak w Internecie możemy znaleźć szereg porad na temat podjęcia odpowiedniej decyzji.

 

Czy jest to rower dla każdego?

Wiele osób dokonuje zakupu roweru elektrycznego. Jest to bardzo wygodna alternatywa. Rower elektryczny również gwarantuje nam szybką jazdę nie powodując zmęczenia. Jednak istnieje ważny powód, dla którego nie każdy może pozwolić sobie na zakup tego roweru. Mianowicie jest to cena. Najczęściej jest ona nie do przyjęcia – rowery elektryczne mogą kosztować od paru tysięcy wzwyż. Nierzadko cena ta może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jest to nowoczesny wynalazek, z którego może korzystać spora liczba osób, jednak nie każdy może pozwolić sobie na zakup tak drogiego roweru. Zakup roweru elektrycznego, którego cena wynosi nieco ponad 1000zł, nie zawsze może przyciągnąć uwagę.

 

Ceny – czy zawsze są adekwatne do sprzętu?

Najczęściej cena roweru odpowiada jego faktycznej wartości. Jak wiadomo, na cenę przekłada się parę istotnych czynników. Przede wszystkim są to koszty produkcji, które najczęściej są bardzo wysokie ze względu na użycie drogich i rzadkich materiałów. Ich użycie jest jednak niezbędne do produkcji. Wiele substancji czy surowców ciężko jest pozyskać. dodatkowo, rowery tego typu mają wbudowany silnik, akumulator i baterię, które nie należą do najtańszych sprzętów. Jednak kupując rower elektryczny, możemy być pewni że maszyna ta posłuży nam jeszcze przez wiele lat.


Najnowsze modele Haibike poznasz na stronie PM Bike – http://www.pmbike.pl/rowery-elektryczne