Menu

Akcesoria do ładowarek teleskopowych – w jakich branżach mogą się przydać?

Podczas pracy w zakładach produkcyjnych i fabrykach potrzebne jest wykorzystanie różnorodnych profesjonalnych maszyn, dzięki którym praca może zostać znacznie sprawniej i łatwiej wykonana. Powszechnie wykorzystywaną maszyną jest ładowarka teleskopowa, która może zgodnie z pojawiającymi się potrzebami, dzięki akcesoriom, przydać się do pomocy przy konkretnych czynnościach. Możliwość zastosowania odmiennego osprzętu sprawia, że ładowarka staje się znacznie bardziej uniwersalne niż inne dedykowane konkretnym zadaniom sprzęty. Ładowarka teleskopowa może posłużyć do przenoszenia ciężkich materiałów, rozładunku produktów z palet, a w razie konieczności do podnoszenia pracowników na znaczne wysokości.

W jakich branżach wykorzystuje się akcesoria do ładowarek teleskopowych?

Obrotnice są popularnym osprzętem, który może zostać wykorzystany przy wielu pracach. Bardzo często są one hydrauliczne dzięki czemu zagwarantowane jest ich użycie bez pojawienia się wypadków czy awarii. Są one wykonywane na bazie stalowego odlewu, który jest odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych oraz na intensywną eksploatację. Obrotnice są najczęściej wykorzystywane w branży samochodowej, farmaceutycznej, metalurgicznej, spożywczej oraz w wielu innych działach gospodarki.

Chwytaki do bal lub bel są kolejnym akcesorium, które jest najczęściej wykorzystywany w podczas pracy ładowarką teleskopową. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w branżach związanych z recyklingiem, w leśnictwie, przetwórstwie wtórnym oraz przy produkcji tworzyw sztucznych. Ich wykorzystanie umożliwia bezpieczne przenoszenie dużych obiektów zarówno na wysokość jak i dalszą odległość.

Pozycjonery są stosowane są podczas prac w zakładach produkcyjnych związanych przeważnie z branżą spożywczą, drzewną, meblarską, przemysłem ciężkim, rolnictwem czy ogrodnictwem. Pozycjonery są także wykorzystywane powszechnie podczas prac prowadzonych w magazynach. Pozycjonery posiadają przesuw boczny i zależny, dzięki którym możliwe jest obsługiwanie palet o różnych rozmiarach niezależnie od ich ciężaru. Zastosowanie pozycjonera może również posłużyć do przenoszenia ładowarką teleskopową towarów na dalsze odległości np. podczas prac w rozległym zakładzie produkcyjnym.

akcesoria do ładowarek teleskopowych

Do ładowarek teleskopowych można zastosować również różnego rodzaju łyżko oraz szufle, które doskonale sprawdzają się podczas prac gdzie konieczne jest przenoszenie materiałów sypkich, kamieni, gleby np. na placach budowy czy w przemyśle wydobywczym.

Niekiedy stosowane są również ładowacze, chwytaki na siano, widły do obornika czy łyżki-szczęki. Każdy rodzaj akcesoriów wykorzystany jest do wykonywania odmiennych zadań w różnych gałęziach przemysłu. Nie istnieje żaden podział osprzętu, zgodnie z którym dobiera się akcesoria do wykonywanych prac. Osprzęt wykorzystywany jest w zależności od pojawiających się potrzeb, a producenci na życzenie klienta mogą dowolnie zmodernizować sprzęt, tak aby lepiej służył przy wykonywaniu danej pracy.

Wytrzymałość i potwierdzona jakość akcesoriów do ładowarek teleskopowych

Konieczność częstego wykorzystywania osprzętu sprawia, że musi być on wykonany z maksymalnie trwałych materiałów, które nawet przy intensywnej eksploatacji nie ulegną zniszczeniu. W związku z tym każdy dodatkowy osprzęt wykonywany jest z materiałów spełniających  wszystkie wytyczne stawiane przez Unię Europejską. Oferowane akcesoria do ładowarek teleskopowych posiadają również certyfikat CE, który potwierdza, że produkty te spełniają wymagania dyrektywy odnośnie bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska. Odpowiednio dobrany osprzęt do wykonywanych zadań zapewni bezpieczeństwo i skuteczność wykonywanych prac. Ułatwi on pracownikom w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków w szybszym tempie, a dzięki ich wysokiej jakości i trwałości będzie w stanie służyć przez wiele lat wciąż pozostając w niezmienionym stanie.