Menu

3 typy dyspenserów do taśm – zobacz różnicę

W branży opakowaniowej bardzo często używa się określenia dyspenser. Jest to urządzenie do taśmy klejącej, które pomaga znaleźć początek taśmy. Dzięki temu praca jest znacznie łatwiejsza. Dowiedz się, jakie wyróżnia się najczęściej rodzaje tego małego, choć bardzo przydatnego sprzętu. 

Czym jest dyspenser do taśm?

Dyspenser jest urządzeniem przeznaczonym do taśmy klejącej, które służy do szybkiego odrywania kawałków taśmy, a więc klejenia kartonów i innych rzeczy. Taśmę należy umieścić w urządzeniu i nie trzeba nic więcej robić, ponieważ jest ona już gotowa do pracy. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim konsumenci prywatni, sklepy internetowe, magazyny, biura, sklepy stacjonarne, poczty, sklepy wielkopowierzchniowe i wiele, wiele więcej.

Jaka jest zasada działania dyspensera do taśm?

Dyspenser do taśm klejących ma ostre zęby na wyjściu taśmy, dlatego pozwala na szybkie odcinanie jej kawałków. Dzięki temu małemu narzędziu można także przygotować równe odcinki taśmy pakowej. W ten sposób oszczędza się czas i sprawia, że praca przebiega sprawnie. Na pokładzie tego urządzenia znajduje się też plastikowa klapka, która dociska taśmę do powierzchni, na przykład kartonu. 

Jakie wyróżnia się najważniejsze rodzaje dyspenserów do taśm?

W sklepie Dolpap dostępne są trzy rodzaje dyspenserów do taśm: elektroniczny, półautomatyczny i nawilżacz taśm podgumowych. Pierwszy jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem spośród wyżej wymienionych. Jest to rozwiązanie, które pozwala na zwilżanie, odwijanie i odcinanie taśmy podgumowej. W celu uaktywnienia działania wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i wszystko zaczyna działać, tak jak powinno. Niektóre modele są też takie, że można tam samodzielnie zaprogramować potrzebne czynności, na przykład siłę sklejania. 

Inny rodzaj dyspenserów to dyspensery półautomatyczne. Działają torchę podobnie do poprzednika. Pewne funkcje są automatyczne, a pewne nie. Urządzenie podobnie jak sprzęt elektroniczny zwilża, odwija i odcina taśmę, ale z taką różnicą, że działa na korbkę. Z kolej nawilżacz taśm podgumowych jest najprostszym modelem, a dokładniej ręcznym sprzętem. Zaletą jest to, że gwarantuje on taśmom dodatkowe nawilżenie. 

W jakich miejscach sprawdzą się dyspensery do taśm?

Dyspensery do taśm ze względu na swoją funkcjonalność sprawdzą się w różnych miejscach. Wykorzystuje się je do zaklejania opakowań i dużej liczby kartonów. Dlatego są niezastąpione w magazynach, biurach czy też na poczcie. Zaletą tego sprzętu jest to, że jest prosty w obsłudze. Zapewnia też bardzo dużą wygodę. Dzięki temu mozolna praca staje się szybsza i skuteczniejsza. Samodzielnie można ustawić stopień napięcia taśmy. Dlatego na powierzchni nie pojawiają się żadne pęcherzyki powietrza. Przed inwestycją w tego typu urządzenie należy ustalić kilka ważnych kwestii. Trzeba zwrócić uwagę na to, który rozmiar będzie najlepszy. Istotne jest to, że dyspensery mogą mieścić taśmy o różnych szerokościach, długościach i średnicach. 

Jakie są zalety dyspenserów do taśm?

Dyspenser do taśm ma bardzo wiele taśm. Po pierwsze warto powiedzieć o wygodnej aplikacji i ułatwieniu pracy. Dzięki temu można też zapewnić sobie równomierne oklejanie. Są to także urządzenia, które pozwalają na proste i szybkie odcinanie taśm. Dzięki temu można z powodzeniem zorganizować sobie równe kawałki. Każdy dyspenser wyróżnia się solidną konstrukcją, a więc jest to  wytrzymałe urządzenie. 

taśma

Dlaczego warto używać dyspenserów do taśm?

Dyspenserów do taśm warto używać z różnych powodów. Szczególnie sprawdzą się w firmach, które zmuszone są do intensywnego korzystania z taśm pakowych każdego dnia. Powodów zachęcających do zakupu dyspenserów do taśm jest znacznie więcej, ale warto wymienić trzy najważniejsze: wygoda, oszczędność czasu i oszczędność taśmy klejącej. Pierwszy atut mówi o tym, że dyspensery zapewniają komfortowe pakowanie dużej ilości przesyłek. Dzięki temu urządzeniu można raz na zawsze zapomnieć o szukaniu końcówki taśmy i odcinaniu jej nożyczkami. Ostatnia cecha to gwarancja precyzji, co przyczynia się do minimalizowania niebezpieczeństwa marnowania taśmy pakowej. Przekłada się to zatem na oszczędności środków finansowych. Taka taśma wystarczy na znacznie dłużej. Dlatego dyspenser powinien znaleźć się w każdej firmie, która zmuszona jest do codziennego, intensywnego pakowania czy używania taśmy klejącej.